Як визначити сторони світу 2 клас

0 Comments 15:53

Урок. Про що «розповідає» карта світу?

Тема. Про що «розповідає» карта світу?

Мета: навчити дітей працювати з картою; сформувати уявлення про екватор, полюси, материки;; розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, уміння порівнювати та робити висновки.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, зошит, карта світу, роздатковий матеріал, відео

Література: https://pidruchnyk.com.ua/1286-ya-doslidzhuyu-svit-gruschinska-2-klas.html;

ХІД УРОКУ

І. Організація початку уроку

-Добрий день, любі діти. Мене звати Марина Сергіївна і сьогодні урок «Я досліджую світ» проведу у вас я. У мене сьогодні дуже гарний настрій. А який настрій у вас? Поділіться своїм добром з сусідом.

– Діти, покладемо свої долоньки одна на одну та побажаємо добра, тепла, усмішок.

– Яке сьогодні число?
– Який день тижня?

ІІ. Актуалізація знань

  • Яку форму має наша Земля? (куля)
  • Скільки сторін горизонту? Назвіть їх. (північ, південь, захід, схід)
  • Завдяки якому приладу можна дізнатися сторони світу? (компас)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Світ великий та загадковий. Люди з цікавість пізнають його. Деякі подорожують літаками, деякі пароплавами. Але всім необхідна одна важлива річ.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, щоб дізнатися про що ми сьогодні поговоримо ви п овинні скласти слово з літер. Подивіться на малюнки, перша літера кожного слова буде тем ою нашого виховного заходу.
  • Правильно, ми поговоримо про карту світу.

V. Вивчення нового матеріалу.

  1. Розповідь вчителя
  • Карта – це зменшене зображення землі. Умовно поділене на 4 частини, як ви вважаєте чому? (бо чотири сторони світу) На південну і північну півкулю Землю ділить екватор. Це горизонтальна умовна лінія, яка розташована на одноковій відстані від північного та південного полюсу.
  1. Робота з зошитом
  • Відкрийте зошити на сторінці 13. У першому завданні необхідно вставите слово у визначення. Усі уважно прочитайте це речення і підійміть руку ті, хто знає яке слово необхідно вставити.
  1. Бесіда
  • Також на карті ви можете побачити на карті, що деякі ділянки синього кольору, а деякі зеленого. Як ви вважаєте, від чого це залежить? (синій колір – вода, зелений – суходіл)
  • Так, вірно. А тепер подивіться на карту чого більше води чи суходолу? (води)
  • Вода займає 71% нашої планети та називається Світовим океаном. Він в свою чергу ділиться на Тихий океан, Атлантичний океан, Індійський океан та Північно Льодовитий океан.
  • Останні 29% це суходіл. Він в свою чергу поділяється на материки або континенти. Давайте разом їх назвемо. ( Євразія, Африка, Австралія, Антрактида, Північна Америка та Південна Америка )
  • Подивіться уважно на карту, який материк найбільший? (Євразія)
  1. Робота з роздатковим матеріалом
  • Зараз я вам роздам картки, на яких ви замалюєте найбільший материк зеленим кольором.

Фізкультхвилинка

  1. Робота з зошитом
  • Візьміть зошити. У другому завданні червоним олівцем на карті намалюйте екватор. А нижче у віконечка запишіть кількість океанів та скільки півкуль.
  1. Робота з підручником
  • Відкрийте підручник на сторінці 85 та прочитайте текст в пів голосу. Про що ми вже сьогодні згадали? А що було для вас нове?
  • Материки – це великі ділянки суші, що з усіх сторін омиваються океанами. А частини світу поділені людиною. Наприклад материк Євразія складається з частин світу Європа та Азія. А материки Північна та південна Америка складає з себе тільки одну частину світу – Америку.
  1. Робота з зошитом
  • У нас залишилось останнє завдання у зошиті. Запишіть знаки «дорівнює» або «не дорівнює» між словами.
  1. Дослід
  • Діти, скажіть, як називається країна в якій ми живемо? А як ви вважаєте на якому материку вона знаходиться? А в якій частині світу?

VІ. Підсумок уроку.

  • Про що сьогодні йшла мова на уроці?
  • Що було складно?
  • Що було найцікавішим?
  • Про що ви вже знали
  • На цьому наш урок закінчився. До побачення!

Урок №60 для 2 класу з “Я досліджую світ” за І. Грущинською – Як визначити сторони світу?

Мета: сформувати систему знань про способи орієнтування на місцевості та визначення напрямків, розвивати практичні вміння орієнтуватися, ознайомити учнів з будовою компаса, розвивати вміння визначати сторони світу за компасом, забезпечити практичне спрямування отримання знань у життєвих ситуаціях; виховувати любов до свого краю, поклик до мандрівок і пізнання краси.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Що потрібно для визначення сторін світу?

Слайд11. Ознайомся з будовою компаса.

Слайд12. Рухлива вправа.

Слайд14. Слово вчителя.

Слайд19. Творче завдання.

Слайд20. Цікаво знати.

Слайд21. Для роздумів.

Слайд22. Гра «Куди покотився Колобок»

Слайд23. Розташуй стрілочку компаса так, щоб вона показувала на Південь.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Що ти обереш для визначення місця розташування об’єкта?

Підсумок.

Рефлексія.

Related Post

Скільки співробітників працює в Fermilab?Скільки співробітників працює в Fermilab?

Персонал Fermilab складається з 2160 співробітників (станом на 30.09.2023), серед яких 28 відсотків жінок і 72 відсотки чоловіків. Фермілаб 2,160 серед співробітників є вчені та інженери з усього світу. Fermilab